תופ יועצים והנדסה תופ יועצים והנדסה - אקוסטיקה  
    אקוסטיקה, מדידת רעש, בניה ירוקה ואיכות הסביבה  

  זיהום אוויר

Back

קחו אוויר. דברים שכדאי לדעת על זיהום אוויר 
הוא מקיף אותנו מכל הכיוונים, כל הזמן. אנחנו לא יכולים לחיות בלעדיו, אולם סביבת החיים המודרנית, גורמת לאוויר סביבנו להיות מזוהם ואפילו מסוכן. כל רכב, מפעלים, מחצבות, שינויים במזג האוויר וגורמים רבים נוספים גורמים לאוויר שלנו להיות מזוהם. במאמר זה, נסקור מספר נקודות הנוגעות להשפעת זיהום האוויר על כל אחד ואחת מאיתנו ונסביר איך אנחנו בחברת תו"פ יועצים והנדסה בע"מ, יכולים לעזור לכם להיאבק בו. 
 
מהו זיהום אוויר? 
זיהום אוויר הוא מצב בו קיימים באוויר חומרים כימיים או ביולוגיים אשר אינם כלולים בהרכבו הטבעי, או שכמותו של אחד המרכיבים הטבעיים באוויר מגיעה לרמה גבוהה יתר על המידה. מחקרים רבים שנערכו, החל משנות השבעים של המאה הקודמת העלו כי קיים קשר בין זיהום אוויר לבין מחלות לב, סרטן ריאות, סוגי סרטן נוספים, מחלות ילדים, אסטמה, ברונכיטיס, דלקות בדרכי הנשימה העליונות, ועוד. 
 
מה גורם לזיהום אוויר? 
קיימים שני סוגי גורמים לזיהום אוויר. זיהום אוויר ממקורות טבעיים וזיהום אוויר מעשה ידי אדם. מקורות טבעיים הגורמים לזיהום הם: פעילות געשית, אבק הנע בעזרת הרוח, גזים הנפלטים במהלך פעילות העיכול של בעלי חיים ועשן העולה משריפות של חורש טבעי. מקורות הזיהום מעשה ידי אדם הם רבים ומגוונים יותר, בניהם ניתן למנות: זיהום אוויר מתחנות כוח, מפעלי תעשייה, מבני ציבור, מצבורי אשפה, כלי רכב ועוד. באופן טבעי זיהום אוויר בולט באופן מיוחד בערים גדולות. 
 
מה מזהם את האוויר? 
את הגורמים המזהמים מחלקים לשתי קבוצות עיקריות: גזים וחומר חלקיקי. בין הגזים המזהמים: פחמן חד-חמצני, פחמן דו-חמצני, אוזון, תחמוצות גופרית ותרכובות אורגניות שונות. אבק, פיח, עופרת, קדמיום, ארסן, מנגן ועוד, מוגדרים כחומר חלקיקי, לצד תוצרי פליטה משריפת דלקים. 
 
זיהום אוויר. איך אפשר להיאבק בו? 
על מנת לבצע מאבק יעיל בזיהום אוויר, יש צורך באיתור הסיבות לזיהום והמזהמים. אולם 
אי אפשר להסתפק בכך בלבד, לאחר איתור הסיבות והגורמים המזהמים, יש לבצע פעולות ניטור רציפות, על מנת לוודא כי הטפול בגורמים היה יעיל וכי המזהמים אכן הפסיקו לזהם. 
אנחנו, בחברת תו"פ יועצים והנדסה בע"מ מתמחים בביצוע סקרים אקלימיים ברמות שונות, במדידת רמות זיהום אוויר, בחיזוי של זיהום אוויר, בהכנת חוות דעת בנושא, בניטור גורמים מזהמים, בדיקה של דרכים להקטנת זיהום אוויר ועוד. 
 
ברשימת הפרויקטים אותם ביצענו בעבר תוכלו למצוא חוות דעת להערכת מפגעי ריח מהשפד"ן, חוות דעת למיקום תחנת כוח משולבת באילת, מדידות זיהום אוויר במפעלים שונים, טיפול במטרדי אבק ועוד. עיריות, גופים ציבוריים וגופים פרטיים רבים גייסו את המומחים שלנו לביצוע פרויקטים שונים הקשורים למאבק בזיהום האוויר. אם גם אתם מעוניינים בשירותים מתקדמים בתחום, התקשרו עכשיו לתו"פ יועצים והנדסה בע"מ 02-5002255 או היכנסו לעמוד צור קשר ותוכלו לנשום לרווחה.  

 
תו"פ יועצים והנדסה בע"מ       רח' יפו 210, ת.ד. 2835  ירושלים 91027       טל: 02-5002255     כתובת דואר אלקטרוני: office@topcons.co.il