שירותי החברה

אקוסטיקה ומניעת רעש-אקוסטיקה

אקוסטיקה

 

כל מה  שצריך לדעת על אקוסטיקה 
הרעשים מהכביש הסמוך לא מאפשרים לכם לישון? השכנים עורכים מסיבות קריוקי? מטוסים חולפים מעל הבית ומקימים רעש נוראי? כל יום, במשך כל היום, כולנו מוקפים ברעשים. חלקם גורמים לנו סבל נוראי, לחלקם אנו יכולים להתרגל וחלק נוסף אנו יכולים למנוע. המומחים של חברת תו"פ יועצים ומהנדסים בע"מ, יכולים לסייע לכם להיאבק ברעשים וליהנות מאיכות חיים טובה יותר. כל הפרטים במאמר הקצר הבא.
האם מי שגר ליד פסי הרכבת, כבר לא שומע את הקטר?
אחת הסיבות העיקריות לכך שהמשפט הזה הפך לקלישאה היא שהוא כל כך נכון ומדויק.  לכולנו יש נטייה להתרגל למטרדי רעש. המוח שלנו מסווג אותם כרעשי רקע ואנחנו מפסיקים להתייחס אליהם. הטעות המרכזית בבסיס התפיסה הזו היא ש: גם אם שהרעש לא מפריע לנו, הוא עדיין עלול להזיק לנו. חשיפה ממושכת לרעש, גם כזה שהתרגלנו אליו, עלולה לגרום לנזק של ממש בשמיעה.
אם עץ נופל ביער ואף אחד לא שומע, הוא עדיין עושה רעש? 
לשאלה הפילוסופית העמוקה הזו, תוכלו למצוא יותר מתשובה אחת. אבל כידוע החיים בעולם המודרני מקיפים אותנו בלא מעט גורמי רעש. אתם לא צריכים לגור ליד רכבת כדי לסבול ממפגעי רעש. גם מגורים ליד כבישים, מחלפים, מפעלים, מוסדות חינוך, מגרשי ספורט, חניונים ועוד, עלולים להיות כרוכים במפגעי רעש. בנוסף לנזקים הגופניים, מפגעי רעש עלולים לגרום גם ללחצים נפשיים, לירידה בערך הנכסים ולנזקים נוספים.
קצת שקט בבקשה 
אחת הדרכים היעילות ביותר להימנע ממפגעי רעש היא לחזות אותם מראש, זהו תפקידם הראשוני של יועצי האקוסטיקה. יועצי אקוסטיקה המשתתפים בפרויקטים כבר בשלבים הראשונים, יכולים לזהות את הבעיות מראש ולהציע פתרונות כמו שימוש בחומרים סופגי רעש, הקמה של קירות אקוסטיים ואפילו שינויים מבניים שיאפשרו התמודדות עם אתגרים בתחום האקוסטיקה.
המקרים בהם האתגרים האקוסטיים לא נחזו מראש, הם מאתגרים במיוחד עבור מומחי האקוסטיקה. במצבים אלה, הם פועלים בדרך כלל לזיהוי מקורות הרעש ולמדידת הרעש הקיים ומציעים פתרונות שונים על מנת להוריד אותו לרמה סבירה או לבטל אותו כליל. 
תו"פ יועצים ומהנדסים בע"מ. המומחים לאקוסטיקה 
אנחנו בחברת תו"פ יועצים ומהנדסים בע"מ מתמחים מזה שנים בייעוץ אקוסטי ובמדידת רעש. אנו מוסמכים כמעבדה אקוסטית מטעם משרדת העבודה, מאושרים כספק של משרד הביטחון בתחום האקוסטיקה ומעסיקים מספר מודדי רעש מוסמכים. המומחיות הרבה שלנו, לצד הציוד המתקדם והניסיון העשיר, מאפשרים לנו להציע שירותי אקוסטיקה מגוונים בניהם: ייעוץ אקוסטי, בדיקת מדידות רעש, תכנון אמצעי מיגון לרעש, תכנון אקוסטי למגוון סוגי מבנים, חוות דעת אקוסטית למפעלים ולמבני ציבור ועוד. אם גם אתם נזקקים לשירותים של אנשי אקוסטיקה מקצועיים ומנוסים, נשמח אם תתקשרו אלינו 02-5002255, או היכנסו לעמוד צור קשר ותוכלו לנשום לרווחה.
דילוג לתוכן