שירותי החברה

אקוסטיקה ומניעת רעש-מדידת רעש

מדידת רעש

מדידת רעש – כדי להחזיר לכם את השקט

אם השכנים מפעילים מדי יום מפוח עלים, או משתמשים במזגן גם בשעות הלילה כשכולם ישנים (או לפחות מנסים…) – ואם המטרד לא פוסק למרות שביקשתם שוב ושוב – אתם מוזמנים לפנות אלינו.
אנחנו בחברת תו"פ יועצים והנדסה מספקים שירותי מדידת רעש מקצועיים, אשר יאפשרו לכם לקבל דוח מדויק לגבי עוצמת הרעש שמטריד אתכם. דוח זה קביל בבית משפט, ואם המסקנה תהיה שהרעש חזק יותר מהמותר בחוק – הוא יוכל לשמש אתכם כעדות מהימנה לטענותיכם.
לקבלת מידע נוסף ולהזמנת מדידת רעש מקצועית חייגו עכשיו 02-5002255
מרעישים לכם באמצע הלילה? אפשר לשנות את המצב!
אם אתם מתגוררים בקרבת מפעל תעשייתי או שאחד השכנים מתעקש להפעיל את המזגן שלו בלילה, אתם בוודאי סובלים מרעש נוראי שמפריע לכם לנהל  את חיי השגרה שלכם. אם ביקשתם מגורם המטרד להפסיק או לפחות לשנות את שעות הפעילות כך שהפעלת המכונות או המזגן לא תפריע לכם, אך נעניתם בשלילה או בהתעלמות, אתם לא חייבים להשלים עם רוע הגזירה, אלא בהחלט עדיין יכולים לשנות.
אל תגידו: "טוב, אנחנו ממילא מתכננים לעבור דירה", או "לא נורא, יש דברים גרועים יותר", כי החוק הקבוע במדינת ישראל עומד לטובתכם! החוק הקיים היום בארץ, מפרט בצורה מדויקת מה נחשב כמפגע רעש, באלו עוצמות ובאלו שעות.

מהו רעש?

על פי ההגדרה המילונית, רעש הוא קול חזק ו/או ממושך, הגורם להפרעה ומהווה מטרד. כאשר מדובר בקול חד פעמי, אפשר לעבור על זה בשתיקה, אבל אם מדובר בצליל מתמשך, הדבר בהחלט יכול לגרום לא רק להפרעה לסדר היום הרגיל, אלא גם לבעיות רפואיות. מחקרים העלו, כי חשיפה מרובה לרעש עלולה לגרום לירידה בשמיעה ולעתים אף לחירשות, וכן לבעיות רפואיות נוספות כמו כאבי ראש ואפילו קשיים בקשב ובריכוז (בעיקר אצל ילדים). לכן, נקבע בישראל חוק אשר מציין באופן מפורש מהו רעש סביר ומהו רעש בלתי סביר, וקובע את רמת הדציבלים שמעליה הקולות נחשבים כמטרד שצריך להפסיק.
על פי סעיף 2 תקנות הרעש, "לא יגרום אדם לרעש חזק או בלתי סביר, מכל מקור שהוא, אם הוא מפריע, או עשוי להפריע, לאדם המצוי בקרבת מקום או לעוברים ושבים". כלומר – ההפרעה היא אמנם סובייקטיבית, משום שרעש מסוים יכול להפריע לאדם אחד ולא להטריד בכלל אדם אחר, אולם בזכות הפירוט שנכלל בחוק, אפשר לבצע מדידת רעש מדויקת ולקבל אינדיקציה ודאית לגבי סבירותו או אי-סבירותו של הקול.

תו"פ יועצים והנדסה לשירותכם

אנחנו מעסיקים מודדי רעש מוסמכים ומנוסים, העושים שימוש בציוד המקצועי המתקדם ביותר לצורכי מדידת רעש.
אם אתם סובלים ממטרד קולני שלא הצלחתם להפסיק באמצעים אחרים, נשמח להגיע אליכם ולבצע מדידה מקיפה של עוצמת הקול. בסיום הבדיקה נספק לכם דוח מפורט עם כל המסקנות, ואם יימצא שעוצמת הרעש אכן בלתי סבירה – תוכלו לנקוט בצעדים משפטיים ולהשתמש בדוח כהוכחה.
לקבלת מידע נוסף ולהזמנת שירות חייגו עכשיו 02-5002255 ונשמח להחזיר לכם את השקט הביתה.
דילוג לתוכן