שירותי החברה

בנייה ירוקה

בנייה ירוקה

בנייה ירוקה. הבנייה של העתיד
בשנים האחרונות גברה משמעותית המודעות לשמירה על איכות הסביבה ועל ערכי הקיימות. עתידו של כדור הארץ הפך משמעותי יותר עבור כל אחד ואחת מאיתנו, מכוניות היברידיות הפכו שכיחות יותר על הכבישים, הבתים שלנו מוארים בנורות חסכוניות ורבים מאיתנו מקפידים על הפרדת אשפה למחזור. גם ענף הבנייה הצטרף למגמה הירוקה וכיום אפשר לראות יותר ויותר מבנים המוקמים על פי עקרונות בנייה ירוקה, אותם נסקור במאמר זה. 
בידוד 
אחת מגזלניות האנרגיה המשמעותיות ביותר בבתים ובמשרדים שלנו היא מערכת מיזוג האוויר. קירור מאסיבי באמצעות מזגנים, צורך לא מעט חשמל ובנוסף, לגז המזגנים הנפלט לאטמוספרה יש השפעה שלילית מוכחת על שכבת האוזון. בימי החורף אנו מחממים בדרך כלל באמצעות תנורים חשמליים, הצורכים לא מעט אנרגיה. אלה מאיתנו המחממים באמצעות תנורי נפט או תנורי עצים, אולי חוסכים בחשמל, אולם שתי שיטות החימום הללו פולטות גזים וחומרים נוספים הפוגעים באיכות האוויר אותו אנו נושמים.
הפתרון הירוק: בידוד איכותי של כל הפתחים בבית ושימוש בחומרי בנייה העונים על התקנים הירוקים, יאפשר לכם לחמם או לקרר את הבית באופן יעיל ובכך לחסוך אנרגיה ולהקטין את זיהום האוויר.
תאורה 
כאמור, ברוב הבתים וחללי העבודה שלנו, מותקנות כבר נורות חסכוניות באנרגיה, אולם בנייה ירוקה, תאפשר לכם, לנצל את האור הטבעי, לחסוך בהוצאות החשמל שלכם ולתרום תרומה נוספת לאיכות החיים של כולנו.
הפתרון הירוק: באמצעות ניצול של מקורות אור טבעי, תכנון של חלונות גדולים המאפשרים כניסה של אור לכל חלקי הבית לצד פתרונות הצללה איכותיים, תוכלו להקטין משמעותית את צריכת התאורה החשמלית שלכם.
צמחייה 
אם אתם גרים בבית קרקע או בקומה עליונה, הבית שלכם סופג את קרינת השמש במהלך כל היום ומתחמם בהתאם. גם בניינים משותפים הפונים אל השמש במהלך כל שעות היום, סובלים מחשיפה ממושכת לשמש. התוצאה: בזבוז אנרגיה על מיזוג ופליטה מוגברת של גז קירור לאטמוספרה.
הפתרון הירוק: באמצעות שתילה של צמחי נוי על גג הבית, או גידול של צמחים מטפסים לאורך הקירות החיצוניים, תוכלו גם ליצור הצללה טבעית וגם ליהנות מכל היתרונות הסביבתיים שבטיפוח צמחייה.
בנייה ירוקה זה תו"פ יועצים והנדסה בע"מ 

תו"פ יועצים והנדסה בע"מ, שהוקמה בשנת 1983 מתמחה בשירותי ייעוץ, תכנון וליווי פרויקטים בתחומים שונים, בניהם גם בניה ירוקה. המומחים שלנו צברו ניסיון רב בכל התחומים הקשורים לבנייה ירוקה בניהם: בינוי ערים, איכות הסביבה, תכנון מדברי אקוסטיקה ועוד. עד היום ערכנו מאות חוות דעת בתחומים שונים של בנייה וירוקה ואנו בטוחים כי באפשרותנו להעניק פתרונות בנייה ירוקה מתקדמים במיוחד, תוך הקפדה על הדרישות התכנוניות ועל התקנים השונים. אנו נשמח להעמיד לרשותכם את מיטב אנשי המקצועי בכל הקשור לבנייה ירוקה. לפרטים נוספים התקשרו עכשיו לתו"פ יועצים והנדסה בע"מ: 02-5002255 או היכנסו לעמוד צור קשר ותוכלו לנשום לרווחה.

דילוג לתוכן